Anunț nr. 652 din 21.01.2022 – deschiderea procesului de dezbatere publică pentru tema: LISTA CU PROPUNERILE CHELTUIELILOR DE INVESTITII PE ANUL 2022

Nr. 652/21.01.2022

ANUNŢ

Astăzi, 21.01.2022, aparatul de specialitate al Primăriei comunei Micești anunță deschiderea procesului de dezbatere publică pentru tema: LISTA CU PROPUNERILE CHELTUIELILOR DE INVESTITII PE ANUL 2022.
În baza prevederilor Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, Primăria comunei Miceşti, organizează în data de 24.01.2022, dezbateri publice având ca temă: LISTA CU PROPUNERILE CHELTUIELILOR DE INVESTITII PE ANUL 2022.
Cu această ocazie, va avea loc o întâlnire zonală cu cetăţenii, la care vor participa primarul comunei Miceşti, Voicu Dumitru, consilieri locali şi personalul de specialitate din cadrul Primărie comunei Miceşti.

Programul de dezbateri publice este următorul:
• Luni, 24 ianuarie 2022, ora 1100 – Căminul Cultural Miceşti
!! Menţionăm că dezbaterea publică va avea loc conform recomandărilor privind conduita socială responsabilă în prevenirea răspândirii coronavirus (COVID-19).

Sugestiile şi propunerile celor interesaţi privind „LISTA CU PROPUNERILE CHELTUIELILOR DE INVESTITII PE ANUL 2022” sunt aşteptate la Registratura Primăriei comunei Miceşti, până la data de 26 ianuarie 2022, de luni până vineri, între orele 8.00 – 16.00 sau pot fi și transmise electronic la adresa primaria.miceti@yahoo.com, în atenţia responsabilului pentru relaţia cu societatea civilă la nivelul Primăriei comunei Miceşti, domnişoara Elena-Alexandra Ene.
Materialele transmise vor purta menţiunea „Propuneri privind Lista cu Propunerile Cheltuielilor de Investitii pe anul 2022” şi se vor specifica, de asemenea, articolele care se doresc a fi modificate, precum şi datele de contact ale solicitantului.
Lista cu propunerile cheltuielilor de investitii pe anul 2022, poate fi vizualizată și studiată la adresa de web: www.comunamicesti.ro, în secţiunea Primăria Comunei Miceşti- Buget sau la sediul instituţiei.

Ing. Dumitru VOICU

Întocmit,